Zalety pożyczki hipotecznej

Chociaż pożyczki hipoteczne są mniej popularne od kredytów tego typu, coraz więcej osób zaczyna się nimi interesować. Chociaż różnice nie są aż tak znaczące, pożyczka posiada wiele specyficznych cech, która odróżnia ją w pewien sposób od tradycyjnego świadczenia, w którym to hipoteka jest zabezpieczeniem dla banku.

Największą zaletą jest niewątpliwie swoboda korzystania z otrzymanych środków. Idea pożyczki zakłada bowiem, że klient ma prawo dowolnie dysponować finansami. W praktyce oznacza to, że może on wydać je na jakikolwiek cel i nie tłumaczyć się z tego bankowi. Zupełnie inaczej jest natomiast w przypadku kredytu. Wówczas bank sprawuje pieczę nad wydatkami, a nawet ich kolejnością. Zdarza się i tak, że samodzielnie przelewa pieniędzmi na konto osoby lub firmy, od której klient kupuje na przykład mieszkanie. Decydując się na pożyczkę, tylko my zarządzamy określoną kwotą i wydajemy ją na to, co chcemy.

Za plus należy uznać również stosunkowo niskie oprocentowanie. Wynika ono ze specyficznego zabezpieczenia, jakim jest hipoteka. Bank ma gwarancję, że w razie braku wywiązania się z finansowych zobowiązań, po prostu zajmuje nieruchomość czy samochód, jaki został zakupiony przez klienta. Niskie oprocentowanie wpływa oczywiście na wysokość odsetek. Z pewnością zauważmy, że nie będą one zbyt duże i nie powinniśmy mieć kłopotu ze spłatą comiesięcznych rat. To niezwykle istotne, każdy z nas szuka bowiem w banku takich rozwiązań, które okażą się dla niego najbardziej korzystne.

Warto dodać również, że pożyczki hipoteczne przyznawane są na dosyć długi okres, maksymalnie można bowiem spłacać je aż trzydzieści lat. To pozwala na odpowiednie rozplanowanie wszystkich wydatków. Poza tym, zwłaszcza dzięki hipotecznemu zabezpieczeniu i długim okresie spłaty, możliwe jest zaciągnięcie większej gotówki, niż ma to w przypadku innych kredytów, na przykład gotówkowych.

Jak zatem widać, takie oferty finansowe posiadają wiele zalet i okazują się naprawdę atrakcyjne.

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+