Ranking kredytów gotówkowych 04.2018

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, warto bardzo dobrze przyjrzeć się poszczególnym ofertom, gdyż można sporo przepłacić. Banku nie należy wybierać w ciemno, najlepiej dokładnie przeanalizować warunki umowy kredytowej, dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Taka decyzja musi być dobrze przemyślana, można skorzystać z porównywarek kredytowych, które są dostępne w sieci.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego na 5000 złotych w przypadku 36-miesięcznego okresu spłaty wynosi 7,51% w skali roku, dokładnie tyle samo, co w roku ubiegłym. Mniej zapłacimy jednak za prowizję, bo tylko 8,09% a nie 9,12%, co jest dobrą wiadomością dla każdego, który planuje wziąć kredyt. Najprawdopodobniej od kolejnego półrocza stopy procentowe NBP ulegną wzrostowi. Więcej zapłacimy za kredyty ze zmiennym oprocentowaniem, które niestety należą do większości zobowiązań obsługiwanych przez banki.

Pożyczając większe kwoty pieniędzy, należy przeanalizować, czy raty nie będą za bardzo nadwyrężać domowego budżetu i czy na pewno będziemy w stanie spłacać je w terminach wyznaczonych przez bank. Jeżeli planujemy pożyczkę nie większą, niż 5000 złotych, warto przejrzeć sobie, co mają do zaoferowania aktualnie poszczególne banki. Kredyt gotówkowy na 36 miesięcy z najniższą ratą ma City Handlowy, w ty wypadku trzeba będzie uiścić miesięczną opłatę w wysokości 154,03 zł. Na drugim miejscu znajduje się Nest Bank157 złotych, następnie Volkswagen Bank Polska163,74 zł, Alior Bank pożyczka przymiarka – 164,83 zł, Raiffeisen Polbank kredyt na miarę 165,71 zł, Plus Bank Kredyt Profit z ROR – 166,08 zł i na ostatnim miejscu znajduje się Bank Pocztowy z kredytem za 166,74 zł miesięcznie (źródło: Informacjakredytowa.com – 30.03.2018 r.)

Przed zaciągnięciem kredytu trzeba dokładnie przemyśleć sprawę, zadłużenie obciąża człowieka nie tylko finansowo, ale również psychicznie. Gdy nie jesteśmy pewni czy będziemy w stanie spłacać kredyt w terminie, najlepiej się wstrzymać. Polacy przyzwyczaili się do życia za pożyczone pieniądze, nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Warto gromadzić oszczędności i budować solidne zaplecze finansowe na przyszłość.