Podstawy bankowości – kredyt odnawialny

Banki to obecnie doskonale funkcjonujące instytucje finansowe. Muszą się starać, aby zdobywać coraz więcej klientów, ponieważ tylko oni odpowiednio napędzają biznes. Właśnie z tego powodu konieczne jest prezentowanie wielu ciekawych ofert, które przyciągną nowych ludzi. Bardzo popularną propozycją jest tak zwany kredyt odnawialny, z którego korzysta naprawdę wiele osób.

Taką pożyczkę nazywany też inaczej rewolwingową. Jest ona dosyć specyficzna, ponieważ łączy się bezpośrednio z posiadaniem własnego rachunku oszczędnościowego, czyli mówiąc prostym językiem, konta. Kredyt odnawialny może zatem zaciągnąć każda osoba, która w danym banku założyła konto i aktywnie z niego korzysta. Zazwyczaj pracodawca przelewa na nie wypłatę, często też płacimy za swoje zakupy kartą płatniczą. Takie czynności są jedynie potwierdzeniem, że konto przydaje się w naszym codziennym życiu. Bank traktuje omawiany tutaj kredyt jako dodatkową usługę, która należy się każdemu klientowi, który sprawdza się jako odpowiedzialny człowiek, świadomy zarówno swoich praw, jak i obowiązków względem banku. Zastanówmy się zatem, w jaki sposób funkcjonuje taki kredyt i jakie są jego szczególne cechy.

Otóż, kredyt odnawialny może zaciągać każdy posiadać rachunku oszczędnościowego. Oczywiście, nie mówimy tu o sytuacji, gdy ktoś ma duże problemy finansowe, na koncie ma jedynie pięćdziesiąt złotych i nie wykazuje żadnej zdolności kredytowej. Okazuje się, że wymagania banku wcale nie są w tym wypadku wygórowane, ale oczywiście konieczne jest spełnienie chociaż tych podstawowych. A zatem, posiadacz konta ma prawo do zaciągnięcie kredytu, który w praktyce nie powinien wynosić jednak więcej niż ośmiokrotność jego comiesięcznej pensji. Istotne jest przede wszystkim to, że dozwolone jest zaciąganie kolejnego kredytu, nawet wtedy, gdy poprzedni nie został jeszcze do końca spłacony. To ogromna zaleta, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zdarzają nam się różne, nieraz bardzo trudne sytuacje życiowe.

Kredyt odnawialny jest naprawdę dobrym, a także opłacalnym rozwiązaniem. Warto zapytać o ten sposób swojego doradcę finansowego i dowiedzieć się znacznie więcej.

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+